PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34255}

Szara strefa

The Grey Zone
7,1 4 026
ocen
7,1 10 1 4026
Szara strefa
powrót do forum filmu Szara strefa

kompletnie nie trafil do mnie ten film, jelsi chcecie ogladnac naprawde dobry film ktory pokazuje
okrucienstwo fizyczne i psychiczne to ogladnijcie sobie Triumf Ducha , kilka niescislosci ale film
mocny:) a szara strefa to dla mnie jakies nieporozumienie, te dialogi zenujace:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Rozbojnikk

"yyyyyyy" To najlepszy tytuł na poziomie ;)

Rozbojnikk

Nie no zenujaca to jest twoja wypowiedz :D Juz po twoim Avatarze widac z kim tu mamy doczynienia. Film Tato dostal u ciebie 9, Kontrolerzy 9 no i Der Untergang ma 8. Definitywnie nie twoj kawalek kina. Poprawka do twojej wypowiedzi odnosnie Triumfu Ducha akcja nie dzieje sie w Oswiecimiu tylko w Auschwitz-Birkenau. Odnosnie Szarej strefy film ma ukazywac realia jakie panowaly w tamtych dniach bycia wiezniem obozu zaglady. I obraz ten dosknale to ukazuje. Moze juz nie ogladaj wiecej filmow o tej tematyce bo az sie boje twoich wypowiedzi bardzo cie prosze.

SvesS

rozumiem, ze jestes bylym wiezniem obozu skoro takie smiale tezy stawiasz i mowisz ze film idealnie zgodny z prawda. przestan sie mądrzyc bo poki co nie dales zadnego argumentu chlopie. Jesli obraz z Szarej Strefy bylby zgodny z prawda to te obozy wcale nie byly takie złe;) mi ten film kompletnie do gustu nie przypadl a realizm tego filmu zerowy;) w tym filmie SSmani niemalze wlaza do tylka wiezniom Sonderkomando , napewno tak bylo naprawde;) wiec przestan sie wymadrzac i polecam Ci , zebys Ty moze ogladnal wiecej filmow o tej tematyce to moze bedziemy mieli o czym rozmawiac "znawco"

Rozbojnikk

Liczylem na jakas sensowniejsza odpowiedz a tu jak dziecko ;))

SvesS

hahah chlopie ogarnij sie nie dorosles do powaznej rozmowy ;) nie masz argumentow to sie nie udzielaj bo szczekac kazdy moze , zegnam pana

Rozbojnikk

Widze,ze SvevS odwala tutaj kawal dobrej dziecinady. To po Twoim wpisie widac z kim mamy do czynienia,skoro oceniasz kompetencje autora postu (w tym wypadku Rozbojnika), po jego avatarze. Moze dodaj swoj,to zobaczymy czy Ty wizualnie pasujesz do tej konwersacji. W tym wypadku absolutnie zgadzam sie z Rozbojnikiem apropo stwierdzenia,ze nie byles w obozie i nie masz absolutnie zadnych podstaw do tego zeby wysnuwac stwierdzenia,ze film w pelni oddaje horror zycia w obozie. Tym bardziej,ze to jest film oparty na faktach,a nie film domumentalny. W tym wypadku mozesz powiedziec oczywiscie,ze ja tez nie moge tego wiedziec,niemniej jednak, relacje ludzi,ktorzy przezyli oboz przecza niektorym faktom przedstawionym w filmie. W tym wypadku moglbym wrecz powiedziec,ze Szara Strefa tak samo oddaje realia zycia w obozie, jak Czterej pancerni i pies pokazywal prawdziwe realia II wojny swiatowej. Zenada. Co do czepiania sie tego gdzie toczyla sie akcja filmu Triumf Ducha,to troche zaprzeczasz sam sobie. Piszesz ze akcja nie dzieje sie w Oswiecimiu,tylko w Auschwitz- Birkenau. Proponuje sie doedukowac, w kwestii tego,co oznacza Aushwitz. Oboz w Oswiecimiu byl obozem macierzystym,a Birkenau podobozem wchodzacym w jego sklad i oficjalnie nazywanym Aushwitz II, wiec nie uwazam zeby stwierdzenie,ze akcja dziala sie w Oswiecimiu, bylo jakims karygodnym bledem. Proponuje sie nie osmieszac i isc blyszczec na innym forum. Przepraszam za brak polskich znakow,ale moj telefon ich nie posiada. Pozdrawiam.

Dziadek80

No i prosze ze zwyklego postu mamy Kontrowersje. NIeprzypuszczalem ze bede musial marnowac czas na ta dyskusje. No ale ze Filmweb jeste przepelniony takimi bojownikami to wiadomo nie od dzis. Dzieki Bogu nie dorsolem do tak (Powaznej Rozmowy) Zabawny jestes. A Co do wysuwania tez to zadnej w mojej wypowiedzi nie usmiecilem lecz wyjasnilem swoja opinie( Punkt widzenia) odnosnie scen ktore wedlug mnie swietnie ukazuja realia ktore tam wlasnie panowaly. Mowisz ze dialogi zenujace, rozumiem ze ogladales film w jezyku orginalym a nie lektorowym chociaz jednak bym sie nie zdziwil. Tak ze wracaj do budy i przykryj sie kartonem zeby nikt nie musial cie wiecej ogladac

W odpowiedzi na post DZIADEK80.
Jakie Kompetencje ? Jakos nie widze zeby wyroznial sie latwoscia i skutecznoscia wiedzy teoretyczniej na ten temat. Wiec o jakich kompetencjach tutaj mowisz ? Tak komnetarz blahy ale sam zaprosil do ten rozmowy wiec z kad twoje zdziwienie moja dziecinada ? Przeciez wiecej nie potrzba. Co do mojego osmieszania i blyszczenia odnosnie nazewnictwa. Auschwitz. Przedewszystkim proponuje zebys czytal ze zrozumieniem.

-Oboz Auschwitz zalozonyl w 1940 poczatkowo pelnil tylko i wylacznie funkcje obozu koncentracyjnego czyli miejsca powolnej zaglady. Nieludzkich warunkow egzystencji a przede wszystkim glodu. Dopiero dwa lata pozniej kompleks ten dodatkowo usprawnil swoje dzialania do natychmiastowej masowej zaglady Zydow. Niestety w zwiazku z trudnosciami administracyjnymi oboz ten zostal jednak podzielony na trzy obozy gdzie kazdy mial pelnic podzial funkcji.

-Auschwitz I (OSWIECIM) Oboz macierzysty jak to zes juz wczesniej napisal. To tu wlasnie miescila sie siedziba administracji, dowodcy garnizonu oraz komenda. (Znani jako SS). W wiekszosci miescily sie tu glownie magazyny zaopatrzenia, ale rowniez wydzial zatrudnienia i warsztaty a praca w wyzej wyminonych placowkach byla glowna forma zatrudnienia wiezniow tego wlasnie obozu. Tutaj rowniez znajdowala sie slynna fabryka pociskow artyleryjskich.
-Auschwitz II Birkenau(OBOZ ZAGLADY) - Oddalony o 3 km od obozu macierzystego we wsi (BRZEZINKI) byl to najwkieszy oboz z calego kompleksu i to wlasnie tu znajdowalo sie najwiecej urzadzen masowej zaglady. O Auschwitz III nie musze juz chyba pisac bo klarownie ci wyjasnilem moje czepianie. Ale dziekuje za sprecyzowanie i spotrzezenie abym rozwinol swoja opinie ktorej nie zrozumiales lecz moze jeszcze raz czytaj ze zerozumieniem. Pozdrawiam.

SvesS

Wybacz Dziadek ale osoba ktora ocenia film o tej tematyce tak nisko i do tego potem pisze swoja super zenujaca niska recenzje na poziomie idioty odnosnie dosc kontrowersyjnego czasu jestem dla mnie niczym innym jak totalnym bezmozgowcem.

-Auschwitz Birkenau (FILIA) oddzial wyzszego urzedu znajdujacy się w innym miejscu niż centrala i podlegający jej.

SvesS

Natomiast twoj nick sugeruje że wg teorii Freuda nie jesteś pewien co do własnej orientacji seksualnej.

Reksio_gwalciciel

No bardzo ciekawa sugestia :D Ale to temat na dluzsza rozmowe ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones