PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34255}

Szara strefa

The Grey Zone
7,1 4 024
oceny
7,1 10 1 4024
Szara strefa
powrót do forum filmu Szara strefa

... oglądnąłem wczoraj ... i dalej jestem wstrząśnięty. Nie oglądałem jeszcze tak realistycznego filmu o tematyce obozowej. Ludzie ludziom, zgotowali ten los... Trzeba zobaczyć.

Nordland_2

Popieram jeden z najlepszych. Jednak wciaz wole sama ogladac to na wlasne oczy. Dosc czesto przebywam w muzemum Kl Auschwitz ostatnio(szukam tematow na prace maturalna). Zaden film nie odzwierciedli tego co mozna samemu tam zobaczyc.

Nordland_2

a ja widziałem o wiele lepsze, to ugłaskany, posypany cukrem pudrem gniot! W sam raz aby mógł to strawić średnio inteligentny amerykanin... szkoda słów

Nordland_2

P.S
od kiedy to prawda historyczna się zmieniła i ludzi gazowano w ubraniach...? Ale przecież można pokazać makabrę, krew i flaki!!!! Ale pokazać gola dupę albo cyc,.... toż to zbrodnia jest!!!!

white_shadow

A prawda historyczna jest taka...ze w Birkenau czasami pozwalano wchodzic chodzby w bieliznie do komory gazowej gdy kobiety lub dzieci zarzekaly sie ze sie nie rozbiora a czlonkowie Sonderkommando pozwalali na to aby nie wywolywac niepotrzebnego zamieszania


ps. bardziej polecam ksiazke "Plakalismy bez lez...relacje bylych czlonkow zydowskiego Sonderkommando" autora Gideoda Greifa..jesli chce przeczytac jak to naprawde przerazajaco bylo w komorach gazowych i krematoriach

użytkownik usunięty
Nordland_2

Moim zdaniem film jest tylko "dobry" w porównaniu do książki. Czytałam i to po jej lekturze można doznać szoku! Książka jest niesamowita, przerażająca i chwyta za serce. Dopełnieniem wywołanych uczuć są zamieszczone w niej zdjęcia. Polecam gorąco

książka za zwyczaj przerasta film, nikt nam nie narzuca swojego wyobrażenia i ja po obejrzeniu filmu, bardzo chce przeczytać książkę...

white_shadow

... może to brzmi jak bredzenie psychopaty, ale ja widziałem wojnę, inna co prawda... ale śmierć nie zmieniła się od początku istnienia. W każdym razie mam punkt odniesienia i nie tylko na wyobraźni muszę polegać. A niemca nie trawie... bo czyż od wieków nie sa niszczycielami, wandale germańskie plemiona, niszczyciele Rzymu??? Szkoda, ze nie jesteśmy jak oni, ale dobrze, to prawa ręka. Bo gdybyśmy byli jak oni to po pierwszej i drugiej wojnie... pewnie zostawali byśmy ich "ostateczne rozwiązanie" ...kwestii niemieckiego drapieżczy............................

ocenił(a) film na 7
white_shadow

ja pierd... co to za bełkot... druga część tej wypowiedzi to niezły kosmos :)
zajebiście psychodeliczne opowiadania mógłbyś pisać :D

użytkownik usunięty
Nordland_2

Książka rzeczywiście świetna. A zdanie "panie doktorze, Polacy jedzą mięso z kotła!" jakoś szczególnie zapadło mi w pamięć, nie wiem dlaczego...
Co do filmu, to nie jest zły, czasem rzeczywiście miałam wrażenie, że trochę uproszczony. Ale jest jedna rzecz, która już zawsze będzie mi się kojarzyć z tym filmem: huk. Wszechobecny huk ognia w piecach. Słyszany wszędzie, odbijający się echem po pomieszczeniach.

Film musial byc uproszczony aby nie trwal za dlugo(cecha kazdej adaptacji) a po drugie dla ludzi ktorzy nie interesuja sie specjalnie tematyka obozowa by zrozumialy i latwy do przetrawienia...przez co wiecej ludzi go ogladalo:d

Nordland_2

GDZIE W INTERNECIE MOŻNA OBEJRZEĆ TEN FILM?

tomciojns5

Najlepiej i najprosciej wyporzyczyc mozna tez na youtube kiedys bylo ale jak to bywa w 19min kawalkach i nie wiem czy jescze jest a sciagania nie polecam wiadomo z jakich powodow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones