PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34255}

Szara strefa

The Grey Zone
7,1 4 026
ocen
7,1 10 1 4026
Szara strefa
powrót do forum filmu Szara strefa

słabiutkie

ocenił(a) film na 4

miałem przyjemnosc obejrzec dzisiaj film i moge stwierdzić ze zadna rewelacja popieram wczesniejszy komentarz że amerykanie lepiej niech odpuszcza sobie takie filmy Kietel słabiutko mam wrażenie ze rezyser niemiał pojecia kim był muhsfeldt bo byl jednym z najwiekszych sadystow który nie dopuszczał do rozmowy z żydami jedyne co robił to tylko mordował jak zwierzęta to samo moll byly przypadki dzieci które przezyly gazowanie ale zyły tylko kilkanascie minut bo moll sam wrzucał je do pieców .Więc mam inne wyobrażenie calej pracy sonderkommando bo dane mi było rozmawiać z jej członkami dziekuje przepraszam za brak interpunkcji

ocenił(a) film na 6
tomasgun8

...właśnie, oprócz zastrzeżeń typowo "filmowych" odniosłem wrażenie spłycenia tematu i wybielenia (świadomego lub nie!) niektórych postaci.

ocenił(a) film na 3
tomasgun8

film jest bardzo słabiutki zwłaszcza że przeczytalam wiele książek na
ten temat i mam swoje odczucia i wyobrażenie Jednak po obejrzeniu tego
filmu utwierdzam sie w przekonaniu ze amerykanie nie mają żadnego
pojęcia o obozach i o tym jak żydzi traktowani byli przez esesmanów !!

ocenił(a) film na 10
tomasgun8

Też odniosłem wrażenie że film nakręcono powierzchownie,spłycono temat i w niektórych scenach chyba odbiega od realizmu,chodzi mi o sceny gdy Żydzi "stawiają" się i dyskutują z Niemcami, wydaje mi się w rzeczywistości za coś takiego zostaliby zastrzeleni na miejscu.
Nie zmienia to faktu że dobrze jest że takie filmy powstają i choć troche przybliżaja tematyke obozową zwykłym,nieinteresującym się zbytnio tym tematem ludziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones