PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34255}

Szara strefa

The Grey Zone
7,1 4 026
ocen
7,1 10 1 4026
Szara strefa
powrót do forum filmu Szara strefa

Podczas buntu w Auschwitz, więźniowie oczywiście nie mieli i mieć nie mogli broni palnej. Członkowie SS i kapo potrafili zabić za znalezienie u więźnia ziemniaka a co dopiero obsługa obozu by zrobiła gdyby ktoś próbował przemycić pistolet ? To tylko jedna z nielogiczności występujących w tym filmie. To obraz Auschwitz wykreowany przez kulturę popularną, który ma niewiele wspólnego z prawdą.

Raedwald

To nie byli zwykli więźniowie tylko Sonderkommando oni mieli wszystko co chcieli, super jedzenie bez ograniczeń, alkohol, fajki, leki itd. w zamian za pracę przy eksterminacji ludzi. To co jest pokazane w filmie jest na podstawie książki Miklos Nyiszli który był tam lekarzem i jako jeden z kilku ocalał. Trochę doczytaj zanim dasz taki jednostronny komentarz...

ocenił(a) film na 7
roman_polanski2

Nie bardzo. Co do Sonderkommando oczywiście masz rację ale ja czytałem wspomnienia doktora Nyiszli i niestety pewne szczegóły rzeczywistości Auschwitz mi się w tej książce nie zgadzały. Żydowscy więźniowie którzy się zbuntowali nie mieli np broni palnej, co do tego panuje raczej zgoda.

Raedwald

Też czytałam książkę i wyraźnie było opisane, że zaatakowali ssmana, potem drugiego, zabrali im broń. Rzucali butelkami z jakimś latwopalnym roztworem, ale mieli też granaty i broń które podrzucił im wcześniej partyzanci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones